25 WRZ 2020

Autsa lepsza w hicie kolejki, Rada wygrywa po świetnym widowisku

W czwartek na Jaguarze oficjalnie rozpoczeliśmy sezon 2020/2021. W pierwszej kolejce rozegrane zostały trzy spotkania, pozostałe zaległe mecze odbędą się w innym terminie dogodnym dla wszystkich stron.

Zaczeliśmy od prawdziwego hitu kolejki, spotkania między Gazicho, a Autsa. Przed meczem ciężko było o wskazywanie faworyta. Od początku do ataku ruszyła Autsa i dość szybko bo w 6 minucie rywal za sprawą Mateusza Pańko skutecznie ich skontrował. Kolejna część pierwszej połowy to już totalna dominacja zawodników Błażeja Łukaszewskiego. Strzelanie rozpoczął MVP zeszłego sezonu Tomasz Gródek, dwie bramki dołożył nowy nabytek Autsa Damian Garbacik i pierwszą połowe pięknym strzałem z rzutu wolnego zakończył również Gródek. Po przerwie do głosu doszło Gazicho po golach od Wieliczko, Kotłowskiego i kapitana zespołu Krystiana Wiśniewskiego potrafili zbliżyć się na jedną bramkę do przeciwnika. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, najpierw w 42 minucie gola strzelił najlepszy tego dnia na boisku Damian Garbacik i po chwili odpowiedział drugim trafieniem w spotkaniu Mateusz Pańko. Mecz zakończył się wygraną Autsa 6:5 i już nie możemy doczekać się spotkania między tymi drużynami w rundzie rewanżowej.

Kiedy myśleliśmy, że najlepszy mecz wieczoru już za nami na boisko weszły drużyny Krezus Media Team i Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice, które urządziły nam niemały rollercoaster. Strzelanie w 3 minucie meczu bez żadnych zaskoczeń rozpoczeli podopieczni Piotra Lachowskiego. Adam Juszczyński odebrał piłkę na połowie przeciwnika i ruszył samotnie na bramkę nie dając szans Patrykowi Spychalskiemu. W 12 minucie po golu najlepszego strzelca Krezusa Yaroslawa Moroza (13 bramek w zeszłym sezonie) mieliśmy wynik 2:2. Ku zdziwnieniu wszystkich obecnych na Jaguarze Moroz nie zatrzymywał się na jednym trafieniu. Dołożył jeszcze trzy bramki i na przerwe Krezus schodził z prowadzeniem 5:4. Po przerwie wydawało się, że bohaterem meczu zostanie kapitan Patryk Spychalski, który obronił rzut karny wykonywany przez Patryka Gabrukiewicza. Na jego nieszczęście przy stanie 7:7 w 46 minucie nie popisał się przy strzale Łukasza Tomkiewicza. Więcej goli w tym meczu nie padło i Rada po świetnym widowisku wygrywa 8:7 z Krezusem. Na wyróżnienie w tym meczu zasługują Adam Juszczyński (Rada) oraz autor 6 bramek w tym meczu Yaroslaw Moroz (Krezus).

W ostatnim meczu tej kolejki wystąpiły dwie ekipy debiutujące w Extraliga.pl Go-Go Ziom podejmował Marpoli. Wynik meczu w 14 minucie otworzył Anatoii Kurlov (Go-Go Ziom). W 19 minucie Tomasz Pilipionek długi podaniem z własnej połowy w polu karnym znalazł Galkova, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki i podwyższył na 2:0. Dwie minuty później ten sam zawodnik dał prowadzenie 3:0 w meczu dla Go-Go Ziom. Marpoli po trzech ciosach wyprowadzonych przez przeciwnika musiało wziąć się do roboty. Sygnał do odrabiania strat dał zdecydowanie najlepszy w tym meczu w szeregach niebieskich Tomasz Pietrzak. Po przerwie Go-Go Ziom opadło z sił i do głosu dochodził już tylko i wyłącznie Marpoli. Najpierw strzelal Pietrzak, a na koniec hattrickiem popisał się Jakub Ciesielski. Na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje bramka z 39 minuty, kiedy bramkarz Dariusz Pietrzak długim wyrzutem piłki ręką podał idealnie na głowę Ciesielskiego, który nie dał szans bramkarzowi. Marpoli wygrywa 5:3 i zapisuje sobie trzy oczka.