13 MAJ 2019

Faworyci wygrywają, wiele bramek w 3. kolejce

W ostatni piątek i niedzielę zostały rozegrane mecze 3. kolejki. Obyło się bez większych niespodzianek, choć różnica bramek we wszystkich spotkaniach jest zaskoczeniem.

W pierwszym meczu kolejki KCA WHS Suchanino wygrali 10:2 z Kabanami. Od początku spotkania gracze z Suchanina przejęli kontrolę i szybko strzelili 3 bramki, na które jednym trafieniem odpowiedzieli Kabany. Niedługo później Suchanino strzeliło kolejne dwa gole, a ostatniego gola w pierwszej połowie strzelili Kabany i do przerwy było 5:2. W drugiej połowie to już popis gdy KCA WHS Suchanino, którzy nie stracili już żadnej bramki, dokładając 5 kolejnych na swoje konto. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Krystian Kinicki, który strzelił 5 goli i zaliczył 3 asysty.

W drugim meczu Autsa wygrało z PFFS, mimo że przed meczem byli sąsiadami w tabeli i wydawać by się mogło że to będzie wyrównany mecz. Autsa jednak pokazali że porażka w pierwszym meczu sezonu to był przypadek i wynik 13:0 robi wrażenie. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Tomasz Gródek strzelając 5 bramek dorzucając przy tym jedną asystę. Dobry mecz zaliczył także Maciej Dzieżyc, który dzięki 4 bramkom strzelonym w tym meczu wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców.

W trzecim meczu Fantaści pokonali 13:1 KS Osowa. Gracze z Osowy rozpoczęli spotkanie od prowadzenia, ale w pozostałej części spotkania zabrakło im argumentów. Fantaści pokazali że mierzą wysoko w tej lidze. Ich zrozumienie na boisku jest bardzo widoczne. W kolejnym meczu nie ma na boisku żadnego lidera, liderem jest każdy z zawodników, którzy biorą odpowiedzialność za grę. Strzelone bramki, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, równomiernie rozłożone na niemal wszystkich zawodników. Niemniej jednak w tym spotkaniu wyróżnić można Dawida Kuklińskiego który strzelił 4 bramki – najwięcej ze wszystkich graczy na boisku.

Ostatni mecz kolejki pomiędzy Królami Balu a Extra Team został przełożony.