23 PAź 2020

Pierwsza czwórka z kolejnymi zwycięstwami

W środę i czwartek rozegraliśmy ostatnie spotkania w ramach 5. kolejki Extraliga.pl Trójmiasto. Pierwsze spotkanie to mecz między Autsa i Rara Avis. Przed meczem, każdy skazywał Rare na pożarcie w spotkaniu z wiceliderem. Wynik meczu bez zaskoczeń otworzyli zawodnicy w czerwonych koszulkach. Mistrz Extraligi z zeszłego sezonu jeszcze w barwach Królów Balu Karol Adamiuk bardzo ładnym trafieniem z dystansu pokonał bramkarza. Jeszcze w tej samej minucie na 2:0 strzałem z gorszej nogi podwyższył kapitan Błażej Łukaszewski. Rara mimo wszystko nie dała rozpędzić się przeciwnikowi i zaledwie 3 minuty później skutecznie skontrowała i Piotr Piwoński wpisał się do notesu sędziego. Kolejne minuty pierwszej połowy to bardzo intensywny okres w sytuacje bramkowe. Autsa strzelała gola za golem i po trafieniach od Garbacika i Gródka wyszła na prowadzenie 5:1. Rara konsekwentnie grała swoje i skutecznie odgryzali się przeciwnikowi. W 15 minucie piłkę przed polem karnym przeciwnika stracił Gródek i Rara wyszła z kolejną zabójczą kontrą, którą wykończył Kuczewski. Na minutę przed przerwą drugiego gola w meczu strzelił Piwoński i Rara doszła na stratę dwóch bramek. W druga połowa wyglądała niemal identycznie, Autsa w ataku pozycyjnym z wieloma strzałami z dystansu i zbyt pasywnie w obronie co skutkowało kontratakami. W 38 minucie Rara po dwóch golach od Piwońskiego zdołała dojść na stratę jednej bramki, ale wszystko w końcówce wyjaśnił duet Garbacik – Dzieżyc i Autsa pozostaje niepokonana w tym sezonie.

W drugim spotkaniu tego dnia Jaguar Gdańsk podejmował Radę Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice. Obie ekipy były poważnie osłabione tego dnia i dysponowały zaledwie jednym zawodnikiem na zmianę. W drużynie lidera na boisku było zaledwie dwóch zawodników z podstawowego składu, ale mimo to sukcesywnie grali swoje i w 8 minucie otworzyli wynik spotkania golem od Piotra Woynarowskiego. W 12 minucie strzałem z bardzo ostrego kąta lukę między bliskim słupkiem, a bramkarzem znalazł Dariusz Gąsiorek i wyrównał wynik spotkania. Następne minuty to już zdecydowana dominacja podopiecznych Piotra Lachowskiego. W 16 minucie najlepszy strzelec Rady Krzysztof Bentkowski wyprowadził drużynę na prowadzenie 2:1. Przed przerwą podwyższył jeszcze debiutujący w Extraliga.pl pomocnik Paweł Troka. Po przerwie obudził się drugi z napastników Rady Tomasz Sikora i zanotował hattricka. Jaguar zdołał zdobyć jeszcze trzy bramki w tym meczu, ale Rada miała pod kontrolą przebieg spotkania i duża w tym zasługa duetu z obrony Basiek – Marek. Po 4 meczach Rada pozostaje liderem, ale ciągle czuje na karku oddech Autsa z którą zmierzy się już w 7. kolejce.

Ostatni mecz 5. kolejki to pojedynek Marpoli, z Adrenalin. Na pierwszego gola w meczu nie musieliśmy długo czekać, w 6 minucie Przemysław Pobłocki odebrał piłkę na własnej połowie i ruszył na bramkę, obrońca nie był w stanie go dogonić, a ten płaskim strzałem po długim słupku nie dał szans bramkarzowi. Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do Marpoli, wygrywali z przeciwnikiem fizycznie i technicznie. Wszystko układało się po ich myśli, aż do 17 minuty, kiedy byliśmy świadkami bardzo nieprzyjemnej sytuacji i wybitnie niesportowego zachowania jednego z zawodników Marpoli, po którym został ukarany czerwoną kartką. Niebiescy kolejny mecz musieli grać w osłabieniu i tym razem poradzili sobie nie najgorzej. Po 10 minutach kary, inny zawodnik mógł uzupełnić skład i w komplecie dokończyć spotkanie. W drugiej połowie obudziło się Adrenalin w 31 minucie meczu, Taras Yatsii strzałem z połowy zaskoczył bardzo dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Marpoli. Gola na wagę 3 punktów na minutę przed końcem spotkania dał Mastykash i Adrenalin pozostaje w czołówce.