27 MAJ 2019

Sprawdź co się działo w 6. kolejce spotkań!

Wielkich niespodzianek w 5. kolejce Extraligi nie było. Faworyci wygrali swoje mecze, choć jeden z nich musiał się sporo napocić. Zacznijmy od pierwszego meczu kolejki.

W pierwszym meczu Kabany podjęli Fantastów. Faworytami byli CI drudzy, co było widoczne od samego początku spotkania. W pierwszych trzynastu minutach dwa razy do siatki trafił Mateusz Pacocha, po jednym razie Bartosz Felbór oraz Jakub Izdebski. W 14 minucie spotkania bramkę Kabanom dał Hubert Kozieł – najlepszy zawodnik swojej drużyny. Następnie do głosu doszedł Dawid Kukliński, który strzelił hat-tricka w 6 minut. Przed przerwą strzelili jeszcze Bartosz Felbór oraz Bartosz Rosiak. Po przerwie strzelanie rozpoczęli Kabany, a wszystko to po golu Jakuba Wójcika. W drużynie Fanstastów w drugiej połowie, prócz Dawida Kuklińskiego, bramki strzelali inni zawodnicy niż w pierwszej połowie, co tylko pokazuje jak kompletna jest ta drużyna. Dawid w drugiej połowie strzelił jeszcze 2 bramki, hat-tricka strzelił Kamil Staniszewski a jedną bramkę dorzucił Maciej Gorwa. Wspomniany już wcześniej Hubert Kozieł z Kabanów również może poszczycić się hat-trickiem w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 5:15 i Fantaści zrobili kolejny krok w stronę mistrzostwa.

Historyczny wynik padł w drugim meczu kolejki. Pierwszy raz w historii Extraligi w Sopocie jedna drużyna strzeliła 20 bramek. Uczyniła to drużyna Autsa która pokonała KCA WHS Suchanino 20:3. Początek spotkania nie zapowiadał takiego pogromu, do 11 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy, kiedy to Maciej Dzieżyc otworzył worek z bramkami. On jak i Tomasz Gródek są niekwestionowanymi bohaterami tego spotkania, łącznie strzelili aż 15 bramek! Maciej Dzieżyc do swoich 7 goli dołożył także 5 asyst, a jego bramka z przewrotki było ozdobą tego meczu. Tomasz Gródek do swoich 8 bramek może sobie doliczyć 2 asysty. Prócz nich bramki dla Autsa strzelili Aleksander Litwin (3 trafienia) oraz Adrian Węgrzyn (2 trafienia). Dla drużyny z Suchanina gola strzelił Michał Stryjewski oraz dwie bramki w samej końcówce spotkania strzelił Kamil Durma.

Najwięcej strachu z drużyn będących na czele najedli się Królowie Balu. Choć mecz z KS Osowa zaczęli bardzo dobrze, bo wygrywali już 3:0 po bramce Kamila Gorzycy i dwóch bramkach Kamila Piórek i w 13 minucie, to w ich grę wkradło się rozkojarzenie. W 14 minucie bramkę dla Osowy strzelił Michał Leniec i wynik 3:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy drugiego gola strzeli Michał Leniec, a 3 minuty później po bramce Mateusza Szymczaka było już 3:3. Królowie Balu zmotywowali się do lepszej gry, a przede wszystkim byli skuteczniejsi niż chociażby w pierwszej połowie i zaczęli zdobywać bramki. W 32 minucie gola strzelił Radosław Bakulski , w 38 minucie Karol Adamiuk. Choć KS Osowa zdołała jeszcze strzelić gola kontaktowego za sprawą kolejnej bramki Michała Leniec, Królowie Balu pozostali przy swojej dobrej grze i natychmiast Radosław Bakulski odpowiedział kolejnymi dwiema bramkami. Później dwie bramki strzelił Daniel Wójcik , dwie Karol Adamiuk i mecz zakończył się wynikiem 11:4 dla Krolów.

Mecz PFFS vs Extra Team zakończył się walkowerem po tym jak Extra Team nie dojechało na mecz.