27 CZE 2019

Mistrzem Extraligi Trójmiasto zostali Fantaści!

Pierwszym mistrzem Extraligi Trójmiasto zostali Fantaści! Co prawda przegrali w ostatnim meczu i mają tyle samo punktów co Królowie Balu i Autsa, ale bilans bramkowy jest po ich stronie. W meczu Fanstastów z Autsa emocji nie brakowało. Austa musiało wygrać ośmioma bramkami jeśli myśleli o mistrzostwie. Fantaści nie mogli przegrać wyżej niż 5 bramkami, wówczas mistrzem zostaliby Królowie Balu.

Autsa od samego początku starali się zdobywać bramki, jednak Fantaści dobrze organizowali się w obronie i także myśleli o strzelaniu bramek. W 8 minucie do bramki trafił Bartosz Felbór i było 1:0 dla Autsa. Wydawać by się mogło że to może podciąć skrzydła graczom Autsa. Nic bardziej mylnego, w dwie minuty strzelili dwie bramki. W 15 minucie strzelił Maciej Dzieżyc a w 16 Aleksander Litwin. Przed przerwą Fantaści jednak zdołali wyrównać po bramce Dawida Kuklińskiego. Po przerwie w zawodnikach Autsa widać było sportową złość po straconym golu do szatni i tuż po rozpoczęciu drugiej połowy znowu strzelili szybkie dwa gole. Ponownie na listę strzelców wpisał się Aleksander Litwin, strzelił także Tomasz Gródek. Autsa uwierzyli w to że mogą strzelić następne bramki, ale Fantaści dobrze bronili i także mieli swoje okazje. Jedną z nich wykorzystał w 38 Bartosz Felbór. Od tej pory Autsa grało bez bramkarza, dzięki czemu mieli więcej zawodników w polu. Dało to rezultat w 40 minucie kiedy to bramkę strzelił Błażej Łukaszewski. Jednak ryzyko z grą bez bramkarza się nie opłaciło, Fantaści to wykorzystali, a dokładniej wykorzystał to Dawid Kukliński zdobywając dwie bramki. Autsa już wiedzieli że nie zdobędą mistrzostwa, mimo wszystko starali się wygrać to spotkanie, co im się udało po bramce Macieja Dzieżyca w 45 minucie.

Było to emocjonujące spotkanie, wielkie brawa dla Autsa za walkę i za wygraną w tym meczu. Niestety dla nich to zwycięstwo nie przyniosło dla nich mistrzostwa, nie przyniosło im nawet drugiego miejsca.

Wielkie gratulacje dla Fantastów, zdobyli mistrzostwo Trójmiasta i będą reprezentować nas na Mistrzostwach Polski Extraligi.

Brawa także dla Królów Balu. Zajmując drugie miejsce zagrają w Pucharze Polski. Zarówno Puchar jak i Mistrzostwa odbędą się 21 i 22 lipca w Bydgoszczy.