15 KWI 2019

KS Osowa górą w niedzielnym pojedynku

W niedzielę na boisku MOSiR w Sopocie Extra Team podejmowało KS Osowa.  Już w 2 minucie meczu Grzegorz Pozorski strzelił gola dla KS Osowa, który urwał się obrońcy i wykorzystał błąd bramkarza. W następnych minutach atakowali zawodnicy Extra Team próbując doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka im się nie udała, najpierw dobrze w bramce spisał się Marek Czechowski, później bramkarza uratował słupek. Nie udane sytuacje się zemściły i gola po kontrataku ponownie strzelił Grzegorz Pozorski. Mimo tego Extra Team dalej walczyło dalej, dłużej utrzymując się przy piłce, jednak w ich akcjach brakowało wykończenia i dokładnego ostatniego podania. Ich następne akcje zakończyły się strzałami w słupek, poprzeczkę, a w bramce znowu bardzo dobrze popisał się Marek Czechowski, który wybił piłkę lecącą w samo okienko. KS Osowa wykorzystała nieporadność w ataku drużyny przeciwnej i czując się w tym dniu bardzo dobrze w grze z kontry, jeszcze przed przerwą strzelili trzy gole. Na listę strzelców ponownie wpisał się Grzegorz Pozorski, a także Łukasz Stefański oraz Michał Leniec. W drugiej połowie Extra Team postawiło wszystko na jedną kartę i zagrali z bramkarzem jako libero, który włączał się do rozegrania akcji. Ten element na początku nie zafunkcjonował i już w 27 minucie kolejne trafienie zaliczył Grzegorz Pozerski. Ale już w kolejnej minucie w końcu skuteczną akcję przeprowadzili gracze Extra Team i Emil Ostapko strzelił pierwszego gola dla swojej drużyny. Ofensywnie ustawiona drużyna Extra Team starała się szybko strzelić kolejną bramkę, ale kolejny kontratak i skuteczność Grzegorza Pozerskiego który w 31 minucie strzelił swoją piątą bramkę, mogła podłamać skrzydła rywalom. Extra Team konsekwentnie grało z bramkarzem w polu i ich ataki były coraz groźniejsze, co zaowocowało dwiema bramkami. Gole strzelili Kacper Trościanko oraz Jakub Kutkiewicz. Otwarta gra oraz nieszczelny blok defensywny drużyny Extra Team sprawił że stracili kolejną bramkę a na listę strzelców tym razem wpisał się Mateusz Szymczak. Minutę później na poprawę humorów bramkę dla Extra Team strzelił Maciej Szydlak , ale ostatnie słowo należało do Grzegorza Pozerskiego, który otworzył i zamknął wynik spotkania a także został liderem listy strzelców. Extra Team 4:9 KS Osowa.