03 LIS 2019

Jaguar Gdańsk wspina się po szczeblach tabeli!

Wielu z nas wyczekiwało tego dnia. Środa przyszła szybciej niż się tego spodziewaliśmy. A wraz z nią kolejne rozgrywki w Trójmieście.

Boisko A, o godzinie 20:30 gościły drużyny Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice oraz Autsa.  Spotkanie zaczęło się niepozornie, a pierwszą bramkę strzelił Tomasz Sikora już w 8 minucie.

Ten gol musiał zadziałać motywująco na przeciwną drużynę, a nikt się nie spodziewał, że wynik będzie dwucyfrowy. Strzelecką passę zawodników Autsa rozpoczął w 10 minucie Paweł Rasmus, a tuż za nim 2 razy Tomasz Gródek. Atmosfera na murawie nieco się zmieniła. Zawodnicy Autsa zaczęli czuć się pewniej. Do pierwszej połowy jeszcze pokazał się Błażej Łukaszewski, strzelając swoją bramkę. Do przerwy było 4 do 1. Drużyna wygrywająca podczas wolnej chwili doszła do wniosku, że taka przewaga jest a mała. Gdy sędzia zagwizdał po raz drugi Michał Migus od razu wykonał celny strzał. Następna bramka należała do Pawła Rasmusa, jednak nie na jednej przystał. Kolejna też do niego należała. Wynik był już taki niekorzystny dla Rady dzielnicy, że najprawdopodobniej odpuścili, a Autsa dalej zdobywała bramki. Następne 3 gole zdobył Tomasz Gródek, później kolejna parada Pawła Rasmusa. Była już końcówka meczu i ostatnie 3 celne strzały oddali Michał Migus, Paweł Rasmus i Tomasz Gródek. Mecz zakończył się rezultatem 15 do 1. Zawodnicy Rady Dzielnicy ewidentnie  nie byli zadowoleni z wyniku...

Kiedy swoja paradę prezentowali zawodnicy Autsa, po drugiej stronie obiektu zmierzyły się drużyny Piłkarskie Koloseum oraz Jaguar Gdańsk. Punktacja między tymi grupami się różniła, jednak nie zniechęcało to Koloseum do walki. Pierwsza bramka w wykonaniu Jakuba Goździkowskiego i pierwsze emocje w tym spotkaniu. Piłka przemierzała kolejne odległości, zawodnicy robili co mogli, żeby oszukać przeciwnika. Jaguar Gdańsk prowadził akcję podbramkową i obok piłki był Wojciech Drywa, który nieszczęśnie wpakował bramkę samobójczą swojej drużynie. Gdy nadeszła kolejna bramka w wykonaniu Pawła Chajęckiego,  przeciwnicy już stracili swoje morale, a Jaguar dalej nacierał. Następny celny strzał oddał Marek Bartnicki. Była końcówka meczu i Koloseum ponownie popełniło błąd i Marcin Zaremba strzelił bramkę swojej drużynie. Kropkę nad i postawił Marek Bartnicki, kończąc spotkanie wynikiem 6 do 0. Piłkarskie Koloeum musi przemyśleć błędy, a Jaguar, oby tak dalej!

8 kolejkę piłkarskiej Extraligii zakończyli BSS oraz Trzech Grubych Jeden Szybki. Zawodnicy Trzech Grubych najwyraźniej nie lubią gry wstępnej, bo od początku meczu do 8 minuty ustrzelili 2 bramki, wykonał je Sebastian Cybulski. Nie tylko Trzech Grubych ma zawodnika na pierwszej linii. Rafał Piask stara się wyrównać wynik. Jego próby były na marne, gdyż Hubert Wieczorek 2 razy udowodnił, która drużyna rządzi na tym boisku. Podobnie jak wcześniej Rafał Piask nie daje za wygraną. Pomimo motywacji, drużyna Rafała wciąż traci gole. Tym razem przechytrzył ich bramkarza Miłosz Kruszewski, a odpowiedział na to Grzegorz Warecki. Często jest tak, że końcówka meczu jest najbardziej ekscytująca, nie inaczej było w tym przypadku. 46 minuta należała do Pawła Sosnowskiego, a chwilę później celnie trafił jego kolega, Hubert Wieczorek. Krzysztof Rompca i Grzegorz Warecki nie mogli na to patrzeć, bo akcję po akcji skończyli celnymi strzałami. Zostały ostatnie 2 minuty i jeszcze pokazał się Paweł Sosnowski trafiając między słupki przeciwnika 2 razy. Mecz się zakończył wynikiem 9 do 5 dla Trzech Grubych.

Kolejną kolejkę mamy już za sobą, lecz nie jest to koniec piłkarskich rozgrywek Extraligii w Trójmieście. Znośniego poniedziałku!