28 KWI 2019

Fantaści zaliczają świetny start, Autsa z pierwszą wygraną

Za nami pierwsze mecze 2. Kolejki Extraligi Trójmiasto. W piątek w meczu o godzinie 19:00 Fantaści nie dali szans drużynie Extra Team gromiąc ich aż 15:1. Już w 1 minucie Fantaści wyszli na prowadzenie za sprawą Bartosza Felbór. W kolejnych kilku minutach było już 5:0 i można było się spodziewać pogromu. W następnych minutach Fantaści się już rozluźnili i bawili się grą, natomiast zawodnicy Extra Team skutecznie i szczęśliwie się bronili, próbując skonstruować akcję. Jednak końcówka pierwszej połowy to znowu popis siły Fantastów i przed przerwą zdobyli kolejne cztery bramki. Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie i tuż po gwizdku padły kolejne dwa gole. Extra Team do końca próbowało strzelić chociaż honorową bramkę, co udało się w ostatniej minucie meczu. Wcześniej jednak kolejne 4 trafienia zaliczyli Fantaści. Ich siłą jest zdecydowanie zespołowość, na co może wpływać fakt że każdy zawodnik z pola strzelił choć jedną bramkę. Najwięcej trafił wspomniany wcześniej Bartosz Felbór – 4 gole.

Drugi mecz tego dnia także zakończył się pogromem. Autsa, którzy w pierwszym spotkaniu, choć przegranym, pokazali się z dobrej strony, pokonali Kabany 13:1. Już w 2 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Maciej Dzieżyc. Niewątpliwie ten dzień należał do niego, praktycznie każdy jego strzał znajdował się w siatce i w sumie strzelił 5 bramek. Oprócz tego dołożył także dwie asysty. Pozostali zawodnicy również mogą z tego meczu być zadowoleni. Równa forma wszystkich zawodników i szeroka ławka rezerwowych sprawiła że nie dali szans dojść do głosu drużynie przeciwnej. W końcówce spotkania gola na otarcie łez dla Kabanów po rzucie rożnym strzelił Julek Wysołowski.