22 CZE 2020

Królowie Balu liderami po rundzie zasadniczej

W niedziele byliśmy świadkami ostatnich pojedynków w rundzie zasadniczej Extraliga.pl Trójmiasto. Wiemy już na pewno, że na najwyższym stopniu podium przed rundą finałową są Królowie Balu, tuż za nimi kolejno Fantaści oraz Autsa. Fantaści jeszcze wczoraj mieli szanse wyprzedzić zawodników Karola Adamiuka, ale za mocna tego dnia okazała się drużyna Trochę Jo, która po bardzo emocjonującym pojedynku wygrała 5:2. Osłabieni Fantaści brakiem pauzującego za kartki bramkarza Damiana Kucharskiego, będą mieli problem również na początku rundy finałowej, ponieważ w tym pojedynku zobaczyliśmy dwie czerwone kartki. Jakub Izdebski oraz Kamil Staniszewski wylecieli z boiska przed czasem.

W drugim spotkaniu tego dnia rozgrywek Jaguar Gdańsk podejmował Rade Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice. Bardzo zmobilizowana na ostatnie spotkanie Rada zjawiła się w komplecie, dysponując 18 zawodnikami. Przełożyło się to na wynik spotkania, w którym wygrali 19:1. Honorowego gola dla Jaguara, dającego co ciekawe prowadzenie w tym meczu strzelił Łukasz Rutkowski. W drużynie Rady tego dnia wyróżniał się Piotr Woynarowski, który strzelil 6 goli. Rada utrzymuję się na 5. miejscu w tabeli ze stratą 9 punktów do lidera.

Ostatni mecz tego dnia to spotkanie między Krezus Media Team, a KS Osowa. Wynik spotkania dla Krezusa otworzył Karol Czarniak, który tego dnia był najjaśniejszą postacią w tej drużynie. Następnie szybko do głosu doszli zawodnicy z Osowy i do przerwy zdołali wyjść na prowadzenie 4:3. Po przerwie Osowa weszła na zdecydowanie wyższe obroty i duet Błazej Chudy i Grzegorz Pozorski dał im wysokie zwycięstwo 9:4 w tym spotkaniu. KS Osowa kończy runde zasadniczą na 7. miejscu, a Krezus z pewnością zawiedziony swoją postawą w tym sezonie dopiero na 11.

Jeszcze dziś ukaże się podział na grupy oraz terminarz na runde finałową.