02 LIP 2020

Królowie Balu na autostradzie do mistrzostwa, podział punktów Osowy i TGJS

W środe na obiekcie Jaguara Gdańsk, doszło do dwóch spotkań grupy mistrzowskiej. Pierwsi na boisko wyszli zawodnicy KS Osowa oraz Trzech Grubych Jeden Szybki. Mecz od pierwszych minut przyniósł nam wiele emocji, już w 4 minucie Błażej Moszczyński otworzył wynik spotkania, a dwie minuty później podwyższył rezultat na 2:0. Jeszcze w tej samej minucie odpowiedział Bartosz Wierzbowski, który tego dnia skompletował hattricka. Do przerwy mieliśmy remis 3:3. Minutę po przerwie, pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie wyszła Osowa, Błazej Chudy strzałem zza pola karnego po długim słupku umieścił piłkę w bramce. Na odpowiedź od TGJS nie musieliśmy długo czekać bo jeszcze w tej samej minucie odpowiedział Michał Skibicki. Mimo takiej formy strzeleckiej obu drużyn tego dnia, przez reszte drugiej połowy nie zobaczyliśmy już żadnych bramek, a mecz zakończył się podziałem punktów.

W drugim pojedynku tego dnia zobaczyliśmy spotkanie między Królami Balu, a Radą Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice. Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli, a szczególnie ważny dla Królów Balu, aby zapewnić sobie komfort psychiczny przed niedzielnym meczem z Autsa. Zawodnicy Karola Adamiuka bardzo szybko otworzyli wynik spotkania, w drugiej minucie Daniel Górski pięknym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi na interwencję. W trzeciej minucie było już 2:0 po golu napastnika Królów Patryka Sapożnika. Zagubiona tego dnia Rada do przerwy przegrywała 4:1. Po przerwie znowu szybko do ataku ruszyli Królowie, Patryk Sapożnik golem na 5:1 jak się wtedy wydawało wbijał gwóźdź do trumny Radzie. Ale wcale tak nie było i Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice potrafiła podnieść się z kolan, dorzucić trzy bramki i przy wyniku 5:4 dla Królów zrobiło się naprawdę gorąco. Wynik spotkania dopiero na minute przed końcem wyjaśnił niezawodny w ekipie Królów Balu Aleks Hillar. Gratulujemy Radzie walki do ostatnich minut spotkania i czekamy na kolejne spotkania z ich udziałem, Królowie Balu na autostradzie do mistrzostwa w tym sezonie.