30 KWI 2019

Królowie Balu na szczycie! PFFS traci punkty

W ostatnią niedzielę odbyły się kolejne dwa spotkania które zakończyły 2. kolejkę zmagań e Extralidze. Mecz pomiędzy PFFS a KS Osowa był niezwykle wyrównany. W drugiej minucie swojego kolejnego gola w lidze strzelił Grzegorz Pozorski. Tym razem więcej bramek nie strzelił, ale zachował miejsce lidera klasyfikacji strzelców. Niedługo później gola na 2:0 dla KS Osowa strzelił Mateusz Szymczak. Co ciekawe wyżej wymienieni zawodnicy zaliczyli także asysty, co pokazuje jak dobrze rozumieją się na boisku. W następnej fazie meczu PFFS coraz bardziej naciskało, ale ich ataki nie przynosiły efektu. Dopiero w 48 minucie gola strzelił Vitalij Skrypai. Do wyrównania zabrakło jednak czasu i mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla KS Osowa.

Debiut na boiskach Extraligi zaliczyła drużyna KCA WHS Suchanino. Nie był to jednak udany występ, drużyna z Suchanina przegrała z Królowie Balu 13:4. Jedni z pretendentów  do tytułu pokazali w tym spotkaniu że nie bez powodu otrzymali to miano. Już po 16 minutach spotkania prowadzili 6:0. Zawodnicy Suchanina odpowiedzieli golem na 6:1 za sprawą Krystiana Kinickiego, który był najlepszym graczem swojego zespołu. Przed przerwą Królowie Balu zdołali strzelić jeszcze jednego gola. Po przerwie na listę strzelców wpisał się ponownie Krystian Kinicki, na co Królowie Balu odpowiedzieli trzema trafieniami. Wynik spotkania był już rozstrzygnięty. Na listę strzelców w zwycięskiej drużynie wpisali się : Karol Adamiuk (3 gole), Radosław Bakulski (3 gole), Mateusz Gołębiewski (3 gole), Kamil Gorczyca (2 gole), Bartosz Olczacki (1 gol), Kamil Piórek (1 gol). Dla KCA WHS Suchanino oprócz Krystiana Kinickiego strzelił także Krystian Durma oraz Krystian Guzik.