10 LIP 2020

Rada wskakuję na podium, Autsa i Krezus z pewnymi zwycięstwami

W środę rozegraliśmy trzy spotkania w ramach rundy finałowej Extraliga.pl. W pierwszym pojedynku zmierzyły się dwie drużyny z grupy spadkowej, Piłkarskie Koloseum grało z Krezus Media Team. Wynik spotkania bardzo szybko bo już w 1 minucie meczu otworzył pomocnik Krezusa Maciej Stradomski. W dalszej części pierwszej połowy nie działo się nic więcej. Wynik 1:0 dla zawodników w czarnych strojach utrzymywał się przez większość spotkania. Dopiero od 41 minuty festiwal strzelecki urządził sobie najlepszy snajper Krezusa Yaroslaw Moroz. Cztery trafienia w przeciągu 8 minut to bardzo dobry wynik, który pozwolił mu po raz drugi z rzędu znaleźć się w 6tce kolejki. Koloseum potrafiło odpowiedzieć tylko raz za sprawą Artura Maksimova. W grupie spadkowej zostały nam już tylko dwa mecze, a Krezus jest coraz bliżej dogonienia Jaguara.

W drugim pojedynku Jaguar Gdańsk chciał wziąć rewanż za porażkę sprzed 2 tygodni z Movinnem. Rozpoczęli całkiem udanie bo w 17 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Kuźmowicza, a Movinn bardzo długo nie potrafił odnaleźć się w polu karnym Jaguara. Po przerwie ekipa Movinn wyszła zdecydowanie bardziej zmotywowana. W 34 minucie Janek Bielówka urwał się obrońcom Jaguara i wyłożył piłkę Patrykowi Madejowi, który okazji nie zmarnował. Najlepszy snajper zawodników w białych strojach na 3 minuty przed końcem spotkania strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie i ostatecznie 3 punkty dla Movinn.

W ostatnim środowym pojedynku Autsa podejmowała Trzech Grubych Jeden Szybki. Mecz obfitował w wiele ładnych bramek i składnych akcji. Strzelanie rozpoczęła Autsa, w 5 minucie zamieszanie w polu karnym przeciwnika wykorzystał Błazej Łukaszewski, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. W pierwszej połowie strzelała tylko Autsa, dwa gole zanotował powracający do świetnej formy z jesieni lider zespołu Tomasz Gródek. W drugiej połowie znowu do głosu dochodzili tylko zawodnicy w czerwonych strojach, a gole kolejno Migusa, Gródka i Dzieżyca dały im prowadzenie już 6:0 w meczu. Dopiero w 35 minucie obudziło się TGJS, które potrafiło dojść rywala najbliżej na trzybramkową strate. Autsa wygrywa 8:5 i zbliża się na dwa punkty do Królów Balu.

Ostatni mecz w 4. kolejce rundy finałowej został rozegrany w czwartek. Rada Dzielnicy Ujeścisko - Łostowice podejmowała Trochę Jo. Wynik spotkania otworzyła Rada, Marek Niewiadomski prostopadłym podaniem znalazł Łukasza Lachowskiego, który strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi. Trochę Jo od razu ruszyło do ataku i w 12 minucie po golu Sławomira Bąka prowadziło 2:1. Do przerwy mieliśmy remis 3:3. Po przerwie do głosu dochodziła już tylko jedna ekipa. Najlepszy tego dnia w drużynie Rady Marek Niewiadomski najpierw w 32 minucie strzałem sprzed pola karnego dał prowadzenie zawodnikom Piotra Lachowskiego, żeby 10 minut poźniej podwyższyć na 5:3. Rada prowadzenia w meczu już nie oddała i zakończyła spotkanie wynikiem 7:4. Dzięki zwycięstwu z Trochę Jo, na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek wskakują na 3 miejsce w tabeli. Gratulujemy.