11 LIS 2020

Dwa remisy na inaugurację 8. kolejki!

We wtorek zostały rozegrane pierwsze spotkania w ramach 8. kolejki Extraliga.pl Trójmiasto. W pierwszym spotkaniu Jaguar Gdańsk podejmował Go-Go Ziom. Od początku spotkanie stało na bardzo wyrównanym poziomie i mieliśmy okazje oglądać wiele sytuacji bramkowych. Wynik spotkania otworzył Jaguar, w 14 minucie bardzo ładna akcje na jeden kontakt wykończył Skrzeczowski lobując bramkarza z bliskiej odległości. Ziomy zdołały wyrównać jeszcze przed przerwą, z dużej odległości uderzał kapitan zespołu Oleh Pozniak, a interweniujący bramkarz przepuścił piłkę między nogami. Po przerwie zdecydowanie lepiej wyglądała ekipa Go-Go Ziom, ale żeby wyjść na zdecydowane prowadzenie brakowało im szczęścia. Znowu, więc na prowadzenie wyszedł Jaguar i ponownie za sprawą Skrzeczowskiego. Bardzo szybko dobrze dysponowany tego dnia Galkov wyrównał na 2:2. Na prowadzenie Ziomów wyprowadził Pozniak, który tego dnia był liderem swojej drużyny. Ale Jaguar nie powiedział w tym meczu jeszcze ostatniego słowa. Dariusz Gąsiorek podaniem na skrzydle uruchomił Niechciała, który płaskim strzałem po długim słupku nie dał szans bramkarzowi i zapewnił drużynie jeden punkcik w tym trudnym meczu. Ziomy notują czwarty remis pod rząd i wskakują w tabeli przed Marpoli.

W drugim spotkaniu tego dnia rozgrywek outsider Krezus Media Team podejmował Rara Avis. Obie ekipy stawiły się na boisku w szerokich składach, dysponując nawet 6 czy 7 zawodnikami na zmianę. Wynik meczu otworzył lider czarnych Jarosław Szwiec, który otrzymał świetne podanie od Sławnikowskiego. Jeszcze w tej samej minucie kuriozalnie zachowała się obrona Krezusa pozostawiając bez krycia Kuczewskiego, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy więcej bramek. Po przerwie do ataku ruszyła ekipa Krezusa, która ponownie wyszła na prowadzenie w tym meczu, tym razem za sprawą Sławnikowskiego. Trzy minuty później pięknym uderzenie z rzutu wolnego popisał się Zienkiewicz (Rara Avis) i mieliśmy remis 2:2. Po paru minutach Rara wyszła na pierwsze prowadzenie w tym meczu, a gola zdobył najlepszy snajper białych Piotr Piwoński. Na dwie minuty przed końcem spotkania duet Szwiec – Jasiński rozklepali obronę Rary i golem na 3:3 zapewnili remis swojej drużynie. Krezus nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli, a Rara pozostaje na 7 lokacie. Warto zauważyć, że oba wtorkowe spotkania miały niemal identyczny przebieg.