05 LIP 2021

Rada Dzielnicy mistrzem Extraliga.pl Trójmiasto 2020/2021

Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice mistrzem Extraliga.pl Trójmiasto 2020/2021. Na przestrzeni 20 spotkań zdobyli 53 punkty i wyprzedzili Autsa i Gazicho. Drużyna Piotra Lachowskiego wykazała się najrówniejszą formą w ciągu całego sezonu, notując 17 zwycięstw 2 remisy i zaledwie jedną porażkę.

W niedziele na boisku Jaguara Gdańsk, do ostatnich minut ważyły się losy mistrzostwa. Autsa musiała wygrać, Radzie wystarczał remis. Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy w czerwonych koszulkach, już w 1 minucie meczu Błażej Łukaszewski po podaniu od bramkarza, przyjął piłkę i strzałem po długim słupku nie dał szans Kozłowskiemu. W 11 minucie Autsa podwyższyła na 2:0, ponownie po podaniu od bramkarza, tym razem do dobrze ustawionego w polu karnym Dzieżyca, który ustawił sobie obrońcę, przyjął i z powietrza huknął na bramkę. Minutę później sygnał do odrabiania strat dał Bentkowski, który strzałem zza pola karnego, po rykoszecie kompletnie zmylił interweniującego bramkarza. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Autsa, Dzieżyc skompletował hattricka i na chwilę przerwy schodzili z prowadzeniem 4:1. Wynik wydawał się być bezpieczny i do utrzymania patrząc na przebieg pierwszej połowy, zwłaszcza że czerwoni mieli na starcie drugiej części kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale wtedy wyższy bieg włączył najlepszy zawodnik Rady Dzielnicy Kacper Wrzask, którego ewidentnie brakowało w pierwszej połowie. Najpierw w 31 minucie, a następnie w 35 pokonał Skopiaka i Rada traciła już tylko jedną bramkę. Widać było, że Autsa bardzo dużo kosztowała pierwsza połowa i zaczęli popełniać niewymuszone błędy wynikające ze zmęczenia, które bezlitośnie wykorzystywali lepiej fizycznie przygotowani zawodnicy Rady Dzielnicy. W 36 minucie wynik spotkania wyrównał Boroń, a chwile później Autsa odpowiedziała za sprawą Łukaszewskiego i ostatni raz w tym meczu wyszła na prowadzenie. Końcówka spotkania należała do zawodników w czarnych koszulkach. Wrzask dołożył dwa trafienia, a mistrzostwo przypieczętował w 49 minucie strzelając do pustej bramki Damian Marek. Tym samym Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice wygrywa z Autsa 7:5 i sięga po dublet w tym sezonie rozgrywek Extraliga.pl. Podopieczni Piotra Lachowskiego w najbliższy weekend będą reprezentować Gdańsk zarówno w Pucharze Polski jak i Mistrzostwach Polski odbywających się w Warszawie. Powodzenia!