04 GRU 2020

Rara Avis lepsza od Marpoli, Rada dzieli się punktami z Adrenalin

W czwartek zostały rozegrane ostatnie spotkania rundy jesiennej w ramach Extraliga.pl Trójmiasto. W pierwszym meczu Rara Avis podejmowała Marpoli. Spotkanie odbywało się w trudnych warunkach, ponieważ na murawie leżały pozostałości śniegu, który tego dnia napadał. Mimo to sytuacji bramkowych było co nie miara, ale gorzej ze skutecznością w przypadku obu ekip. Pierwszego gola w meczu zobaczyliśmy w 13 minucie po indywidualnej akcji Przemysława Pobłockiego, który minął dwóch rywali i pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Po przerwie mieliśmy bardzo podobną grę, z tą małą różnicą, że zawodnicy w białych strojach zaczęli wykorzystywać swoje sytuację i odrabiać straty. Zaczął już w 27 minucie Hubert Wieczorek, a parę minut później po golu od Piwońskiego, zrobił się remis. Marpoli nie pozostawało dłużne i za sprawą Wiśniewskiego ponownie wyszli na prowadzenie. W 44 minucie bardzo pechowo piłkę do własnej bramki skierował Michał Burny (Marpoli) i znowu mieliśmy remis. Końcówka spotkania należała jednak do zawodników Rara Avis, którzy przycisnęli przeciwnika i po dwóch trafieniach od Wieczorka ostatecznie wygrali 5:4. Tym samym umacniają się na 7 miejscu w tabeli na zakończenie rundy.

W drugim meczu tego dnia rozgrywek, Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice podejmowała Adrenalin. Przed spotkaniem w roli faworyta stawiani byli podopieczni Piotra Lachowskiego i tak to też wyglądało na boisku. Od początku bordowi ustawili bardzo wysoki pressing i dominowali rywala. Pierwszego gola już w 9 minucie strzelił Damian Marek (Rada Dzielnicy). Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył najskuteczniejszy zawodnik bordowych Krzysztof Bentkowski. Rada w pierwszej połowie miała bardzo dużo sytuacji, ale brakowało im skuteczności. W drugiej połowie obudziło się Adrenalin i zaczęli konstruować bardzo niebezpieczne ataki. W 31 minucie obrońca zółtych Roman Yalovyi odebrał piłkę na własnej połowie, podprowadził przed pole karne i mocnym strzałem pokonał interweniującego Mateusza Kozłowskiego. Zaledwie 3 minuty później mieliśmy remis, Nikolenko dośrodkował z rzutu rożnego wprost na nogę Knyshevycha, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Obrona Rady potwornie przysnęła przy tej bramce. Zawodnicy w bordowych koszulkach zaczęli się budzić i stwarzać sytuację, na ich nieszczęście bili głową w mur. Adrenalin wyprowadziło kolejną kontrę i w 40 minucie podwyższyli na 3:2. Końcówka spotkania to rozpaczliwe ataki Rady Dzielnicy i wybijanie piłki przez Adrenalin. Najlepiej odnalazł się w tym wszystkim Krzysztof Bentkowski, który uratował punkcik dla swojej drużyny i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli strzelców. Gratulujemy.