21 MAJ 2021

Marpoli ogrywa Gazicho, Autsa i Rada ucieka reszcie stawki

W tym tygodniu zostały rozegrane trzy spotkania w ramach rundy wiosennej Extraliga.pl Trójmiasto. W pierwszym spotkaniu lider Autsa podejmowała Go-Go Ziom. Mecz od początku stał na bardzo wysokim poziomie, a na pierwszego gola musieliśmy czekać do 8 minuty, kiedy to Sapronov ładnie przymierzył z dystansu i strzałem obok słupka pokonał interweniującego Bokuna. Dobrze tego dnia między słupkami spisywał się Kurlov, który pierwszy raz skapitulował chwile przed przerwą, a pokonał go Michał Migus. Po przerwie częściej do głosu zaczęła dochodzić Autsa. W 35 minucie pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie wyprowadził czerwonych Maciej Dzieżyc. Mimo to przez ostatnie dziesięć minut ciągle drżeli o wynik. Dopiero w 45 minucie gola na 3:1 mocnym uderzeniem z boku boiska popisał się Migus. W końcówce gola kontaktowego zdobył Saveliev, ale Ziomy nie zdołały już wyrównać. Autsa wygrywa 3:2 i dopisuję sobie kolejne trzy punkty w tym sezonie.

W drugim spotkaniu tego dnia rozgrywek Gazicho podejmowało Marpoli. Faworytem przed tym spotkaniem byli zawodnicy Krystiana Wiśniewskiego, jednak to nie oni objęli w tym meczu prowadzenie. W 6 minucie zabójczo skuteczną kontrę wyprowadzili niebiescy, a wszystko do pustej bramki wykończył Piotr Jankowski. Następne minuty spotkania to bicie głową w mur przez Gazicho i brak cierpliwości w wykańczaniu akcji. Dodatkowo świetnie w bramce Marpoli spisywał się Sylwester Gumowski i strzały z dystansu nie sprawiały mu żadnych problemów. Tuż przed przerwą Marpoli ponownie, jak wytrwany bokser skontrowało rywala i tak jak w przypadku pierwszej bramki wszystko zakończył Jankowski. Po przerwie Gazicho wyglądało nieco lepiej, ale w drużynie niebieskich odpalił Przemysław Pobłocki, który dwukrotnie po fenomenalnych rajdach pokonał bramkarza. W końcówce hattricka skompletował Jankowski, a Gumowski obronił karnego. Gazicho stać było tego dnia tylko na dwie odpowiedzi od Koniarskiego i Malinowskiego. Tym samym Marpoli sprawia nie lada niespodziankę pokonując Gazicho, aż 6:2!

W ostatnim spotkaniu Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice grała z Jaguarem Gdańsk. Podopieczni Piotra Lachowskiego jak zwykle licznie stawili się na obiekcie przy Banińskiej 8 i nawet na moment nie zlekceważyli rywala. Od pierwszej minuty nastawieni byli na grę ofensywną i strzelenie jak największej ilości bramek. Do przerwy prowadzili już 8:0, a cztery gole zdobył aktualny lider klasyfikacji strzelców Krzysztof Bentkowski, hattricka zanotował depczący mu po piętach Yaroslaw Moroz. W drugiej połowie Rada Dzielnicy jeszcze bardziej podkręcilą tempo i dołożyła 13 trafień. Honorowego gola dla Jaguara pięknym strzałem z dystansu z pierwszej piłki popisał się Sławomir Dylicki. Rada Dzielnicy wygrywa 21:1 i umacnia się na drugim miejscu w tabeli.