11 CZE 2020

Autsa liderem, TGJS z rekordem w tym sezonie

W środę 13. kolejkę Extraliga.pl rozpoczęliśmy spotkaniem między Jaguar Gdańsk, a Autsa. Ze względu na trudne warunki panujące na murawie, pierwsze minuty meczu to dużo błędów technicznych i nieumyślnych fauli z obu stron. Na szczęście, nie skończyło się to upomnieniem żadnego z zawodników żółtą kartką, a strzelanie rozpoczęli zawodnicy Autsa. Maciej Dzieżyć w ciągu pierwszych 6 minut wpisał się już dwukrotnie na listę strzelców, a w samej pierwszej połowie ustrzelił hattricka. Jeszcze przed gwizdkiem sędziego zawodnicy Jaguara, potrafili odpowiedzieć trzykrotnie, ale mimo wszystko na przerwę schodzili przegrywając 6:3. Deszcz tego dnia nie odpuszczał nawet po przerwie, a w tych warunkach lepiej odnaleźli się zawodnicy Autsa dokładając jeszcze 11 goli, głównie za sprawą Tomasza Gródka, Radosława Mikłaszewicza oraz Macieja Dzieżyca. Autsa z pewnym zwycięstwem nad Jaguarem Gdańsk, wskakuję na fotel lidera.

W drugim meczu tego dnia rozgrywek, doszło do spotkania między Job Point, a Trzech Grubych Jeden Szybki. Do warunków pogodowych panujących tego dnia, zdecydowanie lepiej przygotowani byli zawodnicy Sebastiana Cybulskiego. Job Point pierwszą połowę głównie się wywracał, ze względu na źle dobrane obuwie i do przerwy przegrywał, aż 12:0. Po krótkiej przerwie potrafili odpowiedzieć 5 razy, ale zawodnicy Trzech Grubych Jeden Szybki, nie mieli litości tego dnia i ustanowili nowy rekord Extraliga.pl Trójmiasto strzelając 23 gole. Na wyróżnienie w tym meczu zdecydowanie zasłużyli Paweł Sosnowski (4 gole, 3 asysty), Hubert Wieczorek (5 goli, 3 asysty) oraz Miłosz Kruszewski (5 goli). Gratulujemy.